کد خبر: 22647

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ - ساعت: ۲۳:۱۶

بازدید مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان از روستای امام زاده ابراهیم

توکلی روز گذشته با حضور در روستای توریستی امام زاده ابراهیم از توابع شهرستان شفت، از این روستا بازدید نمود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با حضور در امام زاده ابراهیم شهرستان شفت از این روستا بازدید کرد.

به گزارش ورس از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، با حضور در بخش احمدسرگوراب با اهالی روستای درودخان و روستای توریستی امام زاده ابراهیم دیدار و از نزدیک در خصوص مشکلات ارتباطی و راه کارهای برطرف نمودن آنها گفتگو نمود.

مهندس توکلی، از جمله مشکلات روستای توریستی امام زاده ابراهیم، به عدم پوشش مناسب اینترنت همراه، نبود امکانات تلفن خانگی و همچنین نبود دستگاه خودپرداز بانکی  ATM در سطح روستا اشاره نمود.

وی افزود: با توجه به استقرار نزدیک به ۱۰۰۰ واحد تجاری و جمعیت قابل توجه در این روستا که در روزهای غیرتعطیل به ۲۰ هزار گردشگر خدمات رسانی می نمایند، استفاده از پوشش مناسب و پایدار اینترنت، امکانات ارتباطی و مخابراتی از جمله ضروریات این روستا می باشد.

مدیرکل ICT استان اشاره کرد: باید اپراتورهای تلفن همراه، مخابرات منطقه و دستگاههای مرتبط با حمایت و همکاری نسبت به برقراری ارتباطی پایدار جهت سهولت مسافران و گردشگران از این روستا اقدام نموده تا هم باعث شکوفایی اقتصاد روستا، ایجاد اشتغال و همچنین ساعاتی خوشی برای گردشگران در روستا نیز فراهم گردد.

در دیدار مهندس توکلی  مقرر گردید:

–        با پست بانک استان هماهنگی لازم صورت گرفت تا مجوز اعطای یک دستگاه ATMبه روش قرارداد با شخص حقیقی اخذ شود.

–        ضمن هماهنگی با مخابرات منطقه استان گیلان مقرر گردید طرح اعطای حداقل ۴۰۰ شماره تلفن ثابت تهیه و در دستور کار قرار گیرد.

–        مقرر گردید کارشناسان اداره کل ICT استان حداقل به مدت یک هفته روزانه و از طریق دهیار محترم وضعیت پوشش موبایل اپراتور همراه اول و سرویس ۳G را مورد رصد قرارداده و گزارش نمایند.

–        مقرر گردید موضوع اعطای مجوز ایجاد یک دفتر ICT روستایی در کارگروه استانی مطرح گردد.

 

دیدگاه بسته شده است.