کد خبر: 22253

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ - ساعت: ۰۰:۰۶

امین میرزایی نیا :

جوان گرایی در شورای شهر شفت قابل تأمل است/نباید کارایی نیروهای توانمند بومی نادیده گرفته شود

منتخبین محترم نیک می دانند که متناسب با این اعتماد مردم به آنها، باید پاسخ مناسب و درخور شأن این اعتماد به خوبی داده شود تا نتایج مثبت این انتخاب مشهود و قابل لمس شده و قطار پیشرفت این شهر به حرکت درآید.

به گزارش ورس امین میرزایی نیا فعال سیاسی شهرستان شفت در یادداشتی نوشت : پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر شفت را در حالی پشت سر گذاشتیم که در این دوره به سان ادوار پیشین افراد توانمند و صاحب نظر پا به عرصه انتخابات گذاشته و با هم به رقابت پرداختند ، در این میان مردم عزیز و ژرف اندیش به فراخور بررسی هایی که صورت دادند بین همه این بهترین ها پنج نفر را برای تصمیم گیری در عرصه مدیریت شهری برگزیده و اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شفت را مشخص نمودند.
پس از انتخابات دوره رقابت ها به سر آمد و فصل رفاقت ها آغاز شد، کسانی که تا قبل از انتخابات سعی در ربودن گوی سبقت از یکدیگر داشتند بعداز انتخابات به هم تبریک و خسته نباشید گفته و بی شک همگی به آبادانی شهر خود می اندیشند، اما نکته مهم این است که منتخبین محترم نیک می دانند که متناسب با این اعتماد مردم به آنها، باید پاسخ مناسب و درخور شأن این اعتماد به خوبی داده شود تا نتایج مثبت این انتخاب مشهود و قابل لمس شده و قطار پیشرفت این شهر به حرکت درآید.
در همین راستا ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد:

۱. شورای تازه نفس آزمون های بزرگی را پیش رو دارد که در گام اول و مهمترین آن، طبق ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵/۳/۱ انتخاب مدیر اجرایی شهری است که علاوه بر شرایطی که قانونگذار در قوانین مربوطه برای تصدی این مسئولیت درنظر گرفته است میتوان به شرایط و فاکتورهای دیگری نظیر تخصص، تعهد، مدیریت، ایمان و پاکدستی، علی الخصوص بومی گرایی که همیشه از انتظارات مردم بوده اشاره نمود. دلیل این انتظار را میتوان بهره گیری از مدیران و منابع انسانی بومی دانست تا از این وادی علاوه بر تکیه بر توان نیروهای توانمند محلی، ارتباط بیش از پیش بهتری با مدیران شهری برقرار گردد.
نکته ای که قابل تأمل بوده و نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد رویکرد این دوره مردم بر جوان گرایی در انتخابات شورای شهر است. به نظر، مردم با آراء و انتخاب خود پیامی را منتشر کرده و آن تأکید بر جوان گرایی و استفاده از ظرفیت نسل جوان که با کوهی از انرژی قدم به عرصه های اجتماعی و مدیریتی گذارده است. طبیعی است این انتظار در انتخاب مدیر اجرایی شهر هم متبادر شده و مردم انرژی و تخصص جوان را در کنار استفاده از تجربیات و راهنمایی های بزرگان و پیشکسوتان امر طلب مینمایند.

۲. در گام بعد نباید از ظرفیت ها، طرح ها و ایده های دیگر کاندیداهای این دوره از انتخابات و دوره های گذشته و نیز تشکیل اتاق فکر و مجمع مشورتی در جهت توسعه همه جانبه شهر شفت غافل بوده و گزارش دهی مکرر به مردم را نادیده گرفت، زیرا حق مردم این است تا در جریان روند توسعه شهر خود باشند و از چند و چون تصمیم گیری نمایندگان خود در پارلمان شهری آگاهی یابند.

۳. پیشنهاد می شود با دعوت از پیشکسوتان و جوانان، صاحب نظران و دلسوزان، چشم انداز و برنامه ی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت جهت نیل به اهداف شهری و رسیدن به توسعه تهیه و تدوین شده تا چهارچوب و شاکله ی مسیر حرکتی برای این دوره و دوره های آتی مشخص و تبیین گردد.

۴. موضوع دیگر، تلاشی است که انتظار می رود در جهت جذب سرمایه و ایجاد بستری مناسب جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران برای برون رفت از معضلات و مشکلات موجود مدنظر شورای محترم و شهردار آتی شهرشفت قرار گرفته تا با ایده ها و طرح های بنیادی همراه با پشتوانه مالی مسیر توسعه و رسیدن به اهداف شهری کوتاه تر شده و رسیدن به چشم اندازهای از پیش تعیین شده قابل دسترسی باشد.
البته در این راستا نباید کارایی نیروهای توانمند بومی نادیده گرفته شده و چه بهتر است اولویت را به توان داخلی سپرده و با واگذاری و حمایت از پیمانکاران بومی زمینه اشتغال جوانان این شهر بیش از پیش فراهم گردد.

یقینا” روزها و افق های روشنی برای شفت عزیز متصور است اگر دست در دست هم نهیم به مهر…

یاحق
شهروند شهر شفت
امین میرزایی نیا
کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک

دیدگاه بسته شده است.