کد خبر: 22236

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ - ساعت: ۰۰:۳۶

دستان پر افتخاری در دولت دوازدهم

حجت الاسلام افتخاری در جریان رای اعتماد به وزرا نیز این فرصت را خواهد داشت که به دولت کمک و چرخه حمایت قاطعانه خود از سیاست های دکتر روحانی را تکمیل کند…

حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری

حسن دلخوش / پایگاه خبری ورس : حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری در ۷ اسفند ماه ۱۳۹۴ با به دست آوردن بیشتر آرای مردم شهرستان های شفت و فومن به بهارستان راه پیدا کرد و همزمان با آغاز دوره ی دهم مجلس شورای اسلامی از ۸ خرداد ۱۳۹۵ رسماً  آغاز به کار کرد.

اکنون افتخاری بیش از یک سال نماینده مردم دو شهرستان در خانه ملت است و فرصت خوبی است که در این روزها بخشی از عملکرد یکساله وی مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام افتخاری حدود ۹ ماه قبل از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی رفت و نشان داد که قرار نیست چراغ خاموش پای به رقابت های انتخاباتی بگذارد.

در ادامه وی با نزدیک شدن به انتخابات و پس از دریافت تایید صلاحیتش ابتدا در لیست امید شورای هماهنگی اصلاح طلبان  قرار گرفت و در ادامه اعتدالگرایان(حزب اعتدال و توسعه)  وی را نامزد مورد نظر خود در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معرفی کردند.

افتخاری با همین پشتوانه سیاسی و  خوش نامی پدر فقیدش معادلات انتخاباتی  دو شهرستان مذکور را تغییر داد و با تمام فراز و نشیب ها به عنوان نماینده مردم فومن و شفت وارد مجلس شورای اسلامی شد.

همین مواضع شفاف سیاسی افتخاری سبب شد که وی پس از آغاز به کارش در مجلس شورای اسلامی به هر دلیلی مورد انتقاد و تخریب های کم سابقه مخالفان در شهرستان های شفت و فومن قرار گیرد ؛ هر چند که اصولگرایان معتدل چنین روندی را در پیش نگرفتند.

با آغاز رقابت های انتخاباتی دولت دوازدهم افتخاری حمایت خود را از دکتر حسن روحانی اعلام کرد و در آیین افتتاح ستاد  انتخاباتی وی در فومن به سخنرانی پرداخت.

وی در ۱۷ اردیبهشت ماه یعنی دوازده روز مانده به انتخابات در همایش در امتداد امید که توسط جوانان حامی دولت تدبیر و امید شهرستان شفت برگزار شد؛ حضور یافت و با سخنرانی در این گردهمایی بر حمایتش از روحانی تاکید کرد. همایشی که جعفرزداده ایمن آبادی نماینده مردم در رشت در مجلس شورای اسلامی و رییس ستاد مردمی دکتر روحانی در گیلان نیز در آن به سخنرانی پرداخت.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در مرکز گیلان نیز فعال بود و در برخی از  ستاد های استانی به سخنرانی و تبلیغ برای روحانی مبادرت ورزید.

افتخاری در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی در حالی که بیشتر نمایندگان گیلان در حال استراحت بودند خواب را بر خود حرام کرد و  برای استقبال از اسحاق جهانگیری به فرودگاه رشت رفت تا جز معدود افرادی باشد که در روزهای سخت به پیشواز معاون رییس جمهور رفته است.

دستان پر افتخاری در دولت دوازدهم

نیمه های مرداد سال جاری دولت دوازدهم کار خود را آغاز خواهد کرد و روحانی در همان روزها وزرای پیشنهادی خویش را به مجلس معرفی خواهد کرد.

حجت الاسلام افتخاری در جریان رای اعتماد به وزرا نیز این فرصت را خواهد داشت که به دولت کمک  و چرخه حمایت قاطعانه خود از سیاست های دکتر روحانی را تکمیل کند و آنگاه پس از روی کار آمدن دولت دوازدهم دستان وی برای پیگیری مطالبات مردمی با این پشتوانه و یاری دادن به یاران پر خواهد بود.

حجت الاسلام افتخاری در دولت دوازدهم

دیدگاه بسته شده است.