فرماندار شفت با بیان اینکه ترمیم راه های عشایری می تواند به رونق دامداری و افزایش تولید در شفت کمک کند افزود : دولت برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها برنامه دارد.

 به گزارش ورس از روابط عمومی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی امروز در جلسه هماهنگی بازگشایی راه عشایری ییلاق تولاب بره این شهرستان که در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد گفت : باید از تمام ظرفیت های موجود برای توسعه اقتصادی شهرستان شفت بهره برد.

وی با بیان اینکه ترمیم راه های عشایری می تواند به رونق دامداری و افزایش تولید در شفت کمک کند افزود : دولت برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها برنامه دارد.

محسنی با اشاره به اینکه با هم افزایی و بهره مندی از ظرفیت های شهرستانی راه عشایری ویسرود به تولاب بره و ییلاقات مجاور قابل احیا و بازگشایی است افزود : بیش از ۶۰۰ دامدار منطقه از ۴۰ روستای شهرستان شفت می توانند از مزایای این راه بهره مند شوند.

محمدرضا محسنی فرماندار شفت

وی با بیان اینکه  برای احیای این راه ییلاقی نیاز به قطع درختان نیست افزود : توجه به محیط زیست یکی از ملزومات توسعه عمرانی است.

فرماندار شفت در ادامه با اشاره به اینکه روستای خرمکش ظرفیت های طبیعی برای جذب گردشگر را دارد افزود : راه یکی از زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن این منطقه به قطب گردشگری در شهرستان شفت است.

وی افزود : نقشه برداری یک مسیر ۷۰۰ متری برای بررسی و امکان ساخت یک راه روستایی در خرمکش انجام شده است و مسوولین ذیربط باید پیگیری این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

نماینده عالی دولت در شفت در ادامه به قاچاق چوب در این شهرستان اشاره کرد و افزود : باید به ریشه های قاچاق چوب و پیشگیری از آن توجه شود و در کنار آن با تشدید تدابیر حفاظتی  از تخریب جنگل ها جلوگیری کرد.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه طرح جمع آوری فاضلاب روستای امامزاده ابراهیم پس از سالها انتظار اکنون در مراحل پایانی کار است افزود : این پروژه یکی از مطالبات مردمی بود که در سفراستاندار گیلان به امامزاده ابراهیم مورد توجه ویژه قرار گرفت.

ارسلان مقیمی بخشدار احمدسرگوراب نیز در این جلسه با قدردانی از مساعدت های فرماندار شفت برای رفع موانع بازگشایی مسیر های ییلاقی در این بخش افزود : احیای راه های عشایری دامداران این مناطق را خوشحال و امیدوار تر خواهد کرد.

وی افزود :  بهسازی این جاده ها نقش عمده ای در افزایش تولیدات دامی و باغی دارد.

جلسه هماهنگی بازگشایی راه عشایری ییلاق تولاب بره