ساخت میدان جدید در ورودی شهرستان شفت/ افتتاح چندین پروژه عمرانی در دهستان ملاسرا
ساخت میدان جدید در ورودی شهرستان شفت/ افتتاح چندین پروژه عمرانی در دهستان ملاسرا

محمدرضا محسنی فرماندار شفت و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد فاطمیه مرکز دهستان ملاسرا با اهالی این منطقه دیدار و گفتگو کردند.

محمدرضا محسنی فرماندار شفت و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی  با حضور در مسجد فاطمیه مرکز دهستان ملاسرا با اهالی این منطقه دیدار و گفتگو کردند.
فرماندار شفت با اشاره به افزایش تولید نفت در دولت تدبیر و امید از ۸۰۰ هزار بشکه به ۳ میلیون بشکه ، آن را از نتایج برجام برشمرد و تصریح کرد: برجام یک تدبیر ملی و بر اساس منویات مقام معظم رهبری و هدایت معظم له  بوده است و  اگر برجام نبود نمی توانستیم با کشور های دیگر تعامل سیاسی و اقتصادی برقرار کنیم و نفت خود را به فروش برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری ورس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شفت ، نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به روند گازرسانی به روستاهای شهرستان افزود: در هفته دولت بخش مرکزی شفت به عنوان بخش سبز معرفی شد و امروز ۹۱ درصد این شهرستان  تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته است. وی با بیان اینکه بیشتر راه های روستایی  در شفت آسفالت شده اند افزود:۱۳۳ کیلومتر راه روستایی این شهرستان فاقد آسفالت است و تا دهه فجر امسال ۲۳ کیلومتر راه روستایی در شفت به بهره برداری خواهد رسید. فرماندار شفت با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکید کرد:  با وجود کاهش شدید قیمت نفت رشد هزینه عمرانی را از ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۲۸هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ رسید و این نشان می دهد که چرخ عمران و آبادی کشور با همه مشکلات مالی و تحریم ها ، از حرکت نایستاده است.

محسنی همچنین اظهار داشت توسعه زیرساخت های روستاهای شفت در گذشته به صورت نامتوازن انجام گرفته است.

فرماندار شفت همچنین با اشاره به فرایند پاکسازی آببندان۱۴ هکتاری ملاسرا در ۳۴ روز کاری بدون هیچ گونه اعتباری و تنها با استفاده از ظرفیت های ادارات ، این حرکت  را نگاه  به سیاست های اقتصاد مقاومتی و اقدام عمل برشمرد. فرماندار شفت در ادامه افزود: در هفته دولت ضعف برق ۷ روستا در این شهرستان مرتفع شد و قرار است تا ۲۲ بهمن این تعداد به ۱۲ روستا و تا پایان سال به ۱۶ روستا افزایش یابد.

محسنی در ادامه از کد دار شدن پروژه طرح مطالعاتی فاضلاب شهرستان شفت خبر داد. وی همچنین افزود: شفت فاقد یک مدخل وردی است که بتواند گویای هویت این شهرستان باشد و طرح احداث میدان در ورودی این شهرستان از سمت ملاسرا در کمیته فنی  اداره کل راه و  شهرسازی است و در مراحل پایانی بررسی خود قرار دارد.

فرماندار شفت با بیان اینکه ملاسرا یکی از دهستان های مهم شفت و باید نگاه ویژه ای به آن شود افزود: دهه فجر امسال پروژه های احداث مسکن محرومین کمیته امداد و بهزیستی ، دامداری ۲۰۰ راسی و ساختمان دهیاری ملاسرا  با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان به بهره برداری خواهد رسید. وی با اشاره به اینکه از سرمایه گزاران در بخش گردشگری و عمرانی استقبال ویژه ای صورت خواهد گرفت افزود: مشکل اشتغال با بستر سازی و اعتماد به بخش خصوصی برطرف خواهد شد.

محسنی با بیان اینکه شفت یکی از زیباترین شهرستان های گیلان و حتی کشور است افزود: برای بهره برداری و تولید ثروت در بخش گردشگری باید برنامه ریزی های مدونی انجام و شاخص های توسعه مانند گسترش زیرساخت های راه ، برق و آب فراهم شود. فرماندار شفت افزود : از ۷۷ کیلومتر شبکه آبرسانی در این شهرستان  ۱۸٫۵ کیلومتر در بخش احمدسرگوراب و ۱۵٫۵ کیلومتر در بخش مرکزی از لوله های آزبست چدنی استفاده می شود و ما امروز به دنبال اصلاح شبکه آبرسانی در شهرستان شفت هستیم.

نماینده عالی دولت در شفت در ادامه سخنان ابراز امیدواری کرد با اهتمام دولت و نماینده شما مردم در مجلس شورای اسلامی شاخص های توسعه در این شهرستان ارتقا یابد. وی در پایان افزود : به دنبال روزمرگی نیستیم و مدیران شفت نیز بایستی خود را با آهنگ توسعه و عمران شهرستان هماهنگ نمایند.