پروژه سد لاسک شهرستان شفت با مشارکت بخش خصوصی احداث می شود
پروژه سد لاسک شهرستان شفت با مشارکت بخش خصوصی احداث می شود

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی از احداث سد لاسک شهرستان شفت با مشارکت بخش خصوصی خبرداد.

IMG16542674

شفت پرس : به گزارش مهر ناصر عاشوری ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شفت افزود: ساخت سد لاسک شهرستان شفت راهکاری برای تامین آب کشاورزی و همچنین جلوگیری از هدر روی آب است.

وی همچنین با بیان اینکه احداث سد لاسک در سال ۱۳۸۵  از سوی دولت مصوب شده است، اظهارداشت: این سد جزء پروژه های ملی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:  با توجه به منابع محدود دولت امکان اجرای این سد از سوی دولت مقدور نبوده بلکه سد مزبور باید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیمانکار این پروژه انتخاب شده است، افزود: پیمانکار این سد یک سرمایه گذار ایرانی که شرکتش در کشور امارات متحده عربی به ثبت رسیده است.

عاشوری تصریح کرد: این شرکت به مبلغ ۲۶۴ میلیارد تومان برنده مناقصه پروژه سد لاسک شده است.

وی گفت: از محل تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال جاری ۱۳۸ میلیارد تومان اعتبار در اختیار نمایندگان گیلان قرار گرفته است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: از این میزان اعتبار ۱۶٫۵ میلیارد تومان به دو شهرستان شفت و فومن اختصاص یافته که سهم شهرستان های فومن و شفت به ترتیب ۹٫۵  و ۷ میلیارد تومان است.

 وی افزود: این میزان اعتبار بر اساس شاخص های همچون سرانه جمعیت، مناطق محروم و غیره اختصاص یافته است.

عاشوری اظهارداشت: شکوفایی قابلیت های گردشگری شهرستان های فومن و شفت نیازمند سرمایه گذاری های بخش خصوصی است.

وی تصریح کرد: مسئولان باید با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی زمینه را برای حضور قوی و فعال این سرمایه گذاران در بخش های گردشگری منطقه فراهم کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: دولت رویکردی مثبت به سرمایه گذاری های بخش خصوصی دارد و سنگ اندازی و مانع تراشی در این مسیر قابل قبول نیست.