رئیس کتابخانه های عمومی شفت با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی از برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان «یارمهربان» و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ورس ؛ زینب عزیزپور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هیچ‌ یک از رسانه‌های مجازی نمی‌تواند جایگزین کتاب شود، اظهار کرد: کتاب تولید کننده فکر، اندیشه و آرمان است.

وی با بیان اینکه فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی نقش مهم و غیرقابل انکاری در توسعه یک جامعه از هر نظر دارند، گفت: فرهنگ مهم‌ترین محور و شاخص یک جامعه توسعه یافته است و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه خصوصاً در میان جوانان و نوجوانان است.

رئیس کتابخانه های عمومی شفت با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان «یار مهربان» در این شهرستان، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه برای ترویج فرهنگ مطالعه در سطح شهرستان برپا شده است.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ جلد کتاب در قالب ۵۰ عنوان اعم از رمان، تاریخی، ادبی، روانشناسی، علمی و… در معرض دید علاقه مندان قرار داده شده است.

به گفته این مسئول این نمایشگاه از ۲۴ لغایت ۳۰ آبان ماه در محل کتابخانه عمومی شهید چمران شفت در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برپا شده و از ساعت ۸ صبح الی ۱۷ عصر برای بازدید علاقه مندان باز است.

عزیزپور در ادامه به برخی از برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی شهرستان شفت اشاره و عضویت رایگان، مانور کتاب از مدرسه هفده شهریور تا کتابخانه شهر، بازدید دانش آموزان مدارس مختلف شهرستان از نمایشگاه، برگزاری کانون ادبی نقد و بررسی اشعار سروده شده توسط شاعران جوان شفتی برخی از این برنامه اعلام کرد.