محمدرضا محسنی فرماندار شفت
محمدرضا محسنی فرماندار شفت

فرماندار شفت با بیان اینکه بزرگترین مشکل این شهرستان پرداختن به مسایل حاشیه ای است افزود : دیدگاه فرهنگی باید تغییر کند و عرصه کتابخوانی و فرهنگ کتاب به پوست اندازی فرهنگی شفت کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری ورس از شفت ، محمدرضا محسنی صبح امروز در دیدار با مسوولان کتابخانه های عمومی این شهرستان با تبریک هفته کتابخوانی و تکریم مقام کتاب گفت : شهرستان هایی که رشد فرهنگی در آنها بیشتر است ؛ پیشرفت عمرانی بهتری داشته اند.

وی با بیان اینکه شفت نیازمند دو نوع پوست اندازی برای توسعه و پیشرفت است افزود: پوست اندازی فرهنگی سبب می شود که پوست اندازی عمرانی زودتر محقق شود.

فرماندار شفت با بیان اینکه بزرگترین مشکل این شهرستان پرداختن به مسایل حاشیه ای است افزود : دیدگاه فرهنگی باید تغییر کند و عرصه کتابخوانی و فرهنگ کتاب  به پوست اندازی فرهنگی شفت کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه شفت مهد فرهیختگان و عالمان بزرگ بود افزود: آنان با آن امکانات محدود گذشته توانستند این دیار را به مهد بزرگان تبدیل کنند و اکنون برای استمرار این روند باید به نگاه پیشینان خود توجه بیشتری داشته باشیم و این یک نوع نگاه ارتجاعی نیست بلکه استفاده از تجربه گذشتگان است.

محسنی در ادامه سخنان خود با اشاره به قدمت ۳۰۰۰ ساله زندگی اجتماعی در شفت افزود: جامعه امروز ما نیازمند پوست اندازی فرهنگی است و در این عرصه باید فرهنگ کتابخوانی را به خصوص در بخش کودکان و نوجوانان گسترش دهیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ مطالعه به سمت فضای مجازی می رود افزود: با ایده پردازی و برنامه محوری می توان جایگاه کتاب و کتابخوانی را حفظ و ارتقا بخشید.

نماینده عالی دولت در شفت با استقبال از حضور در انجمن کتابخانه های این شهرستان تصریح کرد: پرونده ساختمان کتابخانه مرکزی شفت سالهاست بدون راه حل مانده و باید راه حل منطقی برای آن پیدا کرد.

در ادامه زینب عزیزپور رییس اداره کتابخانه های عمومی شفت با اشاره به فعال بودن انجمن های شعر و قصه گویی در این نهاد افزود: مشترک بودن ساختمان کتابخانه مرکزی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت یکی از موانع گسترش فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان است.

 وی با بیان اینکه کتابخانه های این شهرستان ۱۲۰۰ نفر عضو دارد افزود : عدم تخصیص سهم ۰٫۵ درصدی درآمدهای شهرداری به کتابخانه های شفت مشکلات زیادی را را برای ما به وجود آورده است.

در پایان این نشست فرماندار شفت با اهدای لوح سپاس و هدایا از زحمات فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی این شهرستان تقدیر به عمل آورد.