تقدیر استاندار گیلان از فرماندار شفت برای پاکسازی آببندان ملاسرا از سنبل آبی
تقدیر استاندار گیلان از فرماندار شفت برای پاکسازی آببندان ملاسرا از سنبل آبی

استاندار گیلان گفت : در سال اقتصاد مقاومتی اقداماتی که در آببندان ملاسرا صورت گرفت انصافا یک اهتمام جدی و مدیریت جهادی در شهرستان بوده است و دستگاههای استانی و بخصوص فرماندار شهرستان شفت تلاش های قابل تحسینی انجام داده اند.

به گزارش پایگاه خبری ورس ، دکتر نجفی استاندار گیلان در حاشیه بازدید از  آببندان ملاسرا با اشاره به اینکه سنبل آبی ظاهری زیبا ونامی فریبنده دارد افزود : این موضوع نه تنها سبب نگرانی فرماندار شفت شده بود بلکه در آببندان عینک رشت و بخش اعظم تالاب انزلی هم نگرانی هایی را ایجاد کرده و تلاش های بسیاری برای مبارزه با گیاه سنبل آبی صورت گرفته است.

استاندار گیلان در ادامه سخنان خود افزود : در سال اقتصاد مقاومتی اقداماتی که در آببندان ملاسرا صورت گرفت  انصافا  یک اهتمام جدی و مدیریت جهادی در شهرستان بوده است و دستگاهای استانی  ، بخصوص فرماندار شهرستان شفت با همکاری محیط زیست شهرستان ، شورای اسلامی و دهیاری ملاسرا تلاش های قابل تحسینی انجام داده اند.

این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد:  گیاه سنبل آبی معضلی زیست محیطی است و منابع آبی را نابود می کند که با پاکسازی این آببندان با نگاه ویژه فرماندار شفت مستعد این است که تبدیل به منطقه ای گردشگری شود .

استاندار گیلان در ادامه از موسسات مردم نهاد وسمن ها در جمع آوری این گیاه تشکر  و ابراز امیدواری کرد که این مکان به مکان شور و شوق مردمی تبدیل گردد.