نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مطالبات بهورزان احتساب دو سال دوره آموزشی در سنوات خدمت است که باید توسط کارشناسان سلامت تدوین شود تا به عنوان یک لایحه مورد پیگیری قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمد مهدی افتخاری در همایش تجلیل از بهورزان نمونه فومن که در سالن شهدای خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه باید به سلامت جسم و روح به یک اندازه توجه داشت، اظهار کرد: درمان بیماری جسم با توجه به تکنولوژی و پیشرفت و ساخت تجهیزات، آسان و درمان بیماری روح که بسیار حائز اهمیت است سخت و دشوار می‌باشد.

وی بهورزان را قهرمانان گمنام عرصه سلامت دانست و افزود: درمان بیماری روح سخت است؛ چرا که هیچ آزمایشگاهی نمی‌تواند میزان بیماری‌های روحی نظیر حسادت، کدورت، کینه و… را نشان و تشخیص دهد. بیماری جسمی تنها فرد بیمار را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد اما بیماری روحی علاوه بر فرد بیمار، اطرافیان را نیز مورد آزار قرار می‌دهد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به تلاش‌های بهورزان علی‌رغم مشکلات معیشتی در راستای ارتقای سطح سلامت اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته مردم از عملکرد ورارت‌ بهداشت و درمان در دولت تدبیر و امید رضایت دارند. امیدست با همکاری مسئولین زیربط در جهت رفع موانع و مشکلات این حوزه گام برداشته شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مناسب نبودن محل اسکان بهورزان در روستاها است، تصریح کرد: در تلاش برای رفع این مشکل و پیشنهاد طرحی برای فراهم کردن فضاها و امکانات معیشتی مناسب برای بهورزان در کنار خانه‌بهداشت در روستاها هستیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بر اساس طرح تحول سلامت بیش از ۸۰ درصد خانه‌های بهداشت کشور الکترونیکی است، اظهار کرد: تعداد خانه‌های بهداشت ۱۸ هزار است و  ۳۵ هزار بهورز در کشور مشغول به فعالیت می‌باشند. یکی از مطالبات بهورزان احتساب دو سال دوره آموزشی در سنوات خدمت است که باید توسط کارشناسان سلامت تدوین شود تا به عنوان یک لایحه مورد پیگیری قرار گیرد.