رییس آموزش و پرورش شفت گفت : آقای عابدی معلم اخلاق هستند و نجات ۳۰ دانش آموز از میان شعله های سوزان آتش کار بزرگی بود و ایشان نماد زنده ایثار و از جان گذشتگی است.

به گزارش پایگاه خبری ورس ، سالار نجفی صبح امروز با همراهی جمعی از فرهنگیان با اکبر عابدی معلم فداکار و از جان گذشته ی حادثه مدرسه روستای بیجار سر شفت دیدار کرد.

وی با بیان اینکه جامعه فداکاری عابدی را از یاد نخواهد برد خطاب به این معلم گفت : شما یک معلم خاص و یک چهره ملی هستید و دیدار با انسان های پاکی مانند شما افتخار و وظیفه ی ماست.

وی با اشاره به تاخیر در برگزاری یادواره حسن امید زاده معلم فداکار این امر را ناشی از تغییرات و برخی انتصاب ها در شهرستان  دانست و از این بابت عذرخواهی کرد.

نجفی ضمن دعوت رسمی از اکبر عابدی برای حضور در این یادواره ی که صبح روز فردا برگزار می شود از وی خواست در صورت تمایل یکی از سخنرانان این مراسم گرامیداشت باشد.

وی در ادامه سخنان خود افزود : آقای عابدی معلم اخلاق هستند و نجات ۳۰ دانش آموز از میان شعله های سوزان آتش کار بزرگی بود و ایشان نماد زنده ایثار و از جان گذشتگی است.

رییس آموزش و پرورش شفت در پاسخ به سخنان و گلایه های همسر این معلم فداکار قول داد از طریق مدیر کل و مسوولان رده بالا پیگیر مشکلات مطرح شده باشد.

شایان ذکر است اکبر عابدی یادگار حادثه تلخ بهمن سال ۱۳۷۶ است؛ حادثه‌ای که او و حسن امیدزاده، قهرمانان آن بودند و با گذشتن از جان خودشان جان ۳۰دانش‌آموز روستایی را از میان شعله‌های آتش نجات دادند.