همزمان با واقعه مسجد گوهرشاد بسیج خواهران شهرستان شفت عصر دوشنبه همگام با سراسر کشور طرح تجمع ملی «مدافعان حریم خانواده» را در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور مسئولان ارشد شهرستانی و جمع زیادی از خواهران بسیجی برگزار کرد.

کارگروه عفاف و حجاب شهرستان شفت با آغاز هفته «عفاف و حجاب» برنامه ریزی متنوعی برای برگزاری نشست های تخصصی، برپایی نمایشگاه تدوین کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ورس ؛ همزمان با واقعه مسجد گوهرشاد بسیج خواهران شهرستان شفت عصر دوشنبه همگام با سراسر کشور طرح تجمع ملی «مدافعان حریم خانواده» را در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور مسئولان ارشد شهرستانی و جمع زیادی از خواهران بسیجی برگزار کرد.

عقلانیت، عبودیت، عطوفت و عدالت چهارواژه مهم برای داشتن زندگی متعادل

استاد حوزه و دانشگاه قم در حاشیه این تجمع با اشاره به سخن حضرت علی (ع) که بالاترین عبادت عفاف است، اظهار کرد: برای داشتن زندگی متعادل باید چهار واژه را در زندگی رعایت کرد.

درویشی عقلانیت، عبودیت، عطوفت و عدالت را چهار واژه فوق عنوان کرد و افزود: درک و شناخت درست از مفاهیم این چهار واژه موجب می شود که دیگر جامعه شاهد بروز معضلات اجتماعی و فرهنگی نباشد.

وی عقلانیت را موجب خودشناسی و رسیدن به درک درست انسان از خود بیان کرد و گفت: هر فردی با رسیدن به این درک، جایگاه و منزلت خود در جهان هستی را می یابد.

استاد حوزه و دانشگاه قم با بیان اینکه متاسفانه امروز افراد ساختار درونی خود را بر روی شنزارها بنا می کنند، خاطرنشان کرد: شناخت جایگاه افراد به آنها کمک می کند تا خود را درگیر مدگیرایی و ظواهر نکند.

وی با اشاره به اینکه واژه «عبودیت» زمینه ساز نزدیکی انسان و رابطه او با خداوند متعال می شود، تصریح کرد: اگر زن و مرد چارچوب وظایف خود را دانسته و رعایت کنند به بندگی خداوند نزدیک تر می شوند.

زن رکن اصلی داشتن خانواده و جامعه سالم است

درویشی در ادامه بزرگترین ثمره عفاف و حجاب را استحکام بخشیدن به بنیان خانواده دانست و تأکید کرد: زن به گونه ای خلق شده که جلوه ای از رحمت الهی و ربویت است.

وی با بیان اینکه مهم ترین رکن داشتن خانواده و جامعه سالم زن است، افزود: متاسفانه بسیاری از زنان جامعه ایران وظایف خود اعم از اعتقادات، باورها، ارزش های اسلامی و انقلابی فراموش کرده اند.

استاد حوزه و دانشگاه قم با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، تأکید کرد: ما امروز نیاز به برخورد عفیفانه و رعایت حیا و عفت در جامعه داریم.

وی ادامه داد: زن به دلیل طبع مهربان و عاطفی خود باید نگاهی مهربانانه به جامعه همانند خانواده خود داشته که متاسفانه امروز در سطح جامعه ایرانی به دلیل نبود همین نگاه و بعضا پاک نبودن زنان بنیان خانواده سست شده است.

درویشی فساد زنان را موجب فساد جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: دشمن امروز با نشانه گرفتن عفت و پاکدامنی زنان جامعه ما به فکر رسیدن به هدف خود که همان نابودی جمهوری اسلامی ایران بود.

استاد حوزه و دانشگاه قم در ادامه به وجود سه گونه خانواده در جامعه امروز ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز خانواده های ما یا گسسته یا آشفته و یا بالنده هستند.

وی با بیان اینکه خانواده گسسته همان خانواده ای است که زن و مرد از هم جداشده اند، افزود: متاسفانه ۶۰ درصد خانواده ها در جامعه امروز ما از نوع خانواده آشفته یعنی طلاق عاطفی بوده و تنها ۲۰ درصد از خانواده ها بالنده و دارای استحکام است.

درویشی ادامه داد: خانواده ها باید بدانند که دین برای آنها چه وظایفی مشخص کرده تا با عمل به آن دچار چنین معضلی نشوند.

چادر بیرق و پرچم زن مسلمان در جهان است

درویشی با بیان اینکه امروز دشمن نه با نماز جمعه و نه با حوزه های علمیه ما مشکل دارد، اظهار کرد: دشمن به خوبی می داند که کمتر افرادی از این دو حوزه برعلیه اسلام برمی خیزنند.

وی افزود: نوک تیز پیکان دشمن امروز به سمت حجاب و عفت زنان ما نشانه رفته که باید دقت و توجه ویژه ای به این حوزه شود.

استاد حوزه و دانشگاه قم با اشاره به اینکه حجاب به عنوان بیرق و پرچم برای زن مسلمان است، گفت: دشمنان تلاش می کنند تا این بیرق و پرچم را از زن مسلمان گرفته و جامعه آن را به نابودی بکشانند.

وی به وجود برخی شبهات از سوی زنانی که موضوع حجاب را رعایت نمی کنند اشاره و خاطرنشان کرد: محدود کردن و گرفتن آزادی، تعارض با زیبایی برخی از شبهاتی بوده که این افراد بیان می کنند.

درویشی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از آثار هنری که ساخته می شود نمایی زشت و ناپسند از حجاب را به نمایش می گذارند، تأکید کرد: همه باید در جامعه دست به دست هم داده تا فرهنگ و ارزش حجاب نهادینه شود.

 در پایان مراسم نیز زنان و دختران بسیجی نمونه پایگاه های مقاومت بسیج خواهران شهرستان شفت تجلیل و تقدیر شده و قطعنامه این تجمع نیز برای حاضران در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت قرائت شد.