اولین نشست کتابخوان روستایی در شفت با همکاری اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و دهیاری روستای قصاب محله برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورس  ، نشست کتابخوان به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شفت و دهیاری قصاب محله در این روستا برگزار شد.

دهیار روستای قصاب محله در این نشست  با اشاره به اینکه بسیاری از کودکان و نوجوانان روستایی از دسترسی به کتاب و کتابخانه محروم هستند افزود : برگزاری چنین نشست هایی با حضور خانواده ها می تواند آغاز یک تحول در این قشر از جامعه باشد.

حسن دلخوش با بیان اینکه نگاه به کتاب نباید تزیینی باشد افزود : اگر نیکوکاران در ساخت یک کتابخانه با دهیاری قصاب محله مشارکت کنند ؛ دهیاری نیز هزینه های تجهیز و تامین جدیدترین کتاب ها برای کودکان و نوجوانان را در این روستا فراهم خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۴ هیچ بودجه ای برای ارائه خدمات به مردم قصاب محله تخصیص نیافته است اظهار کرد : با بهبود شرایط درآمدی در سال جاری حرکت های فرهنگی در کنار پروژهای عمرانی ادامه خواهد یافت.

دلخوش به همکاری  دهیاری قصاب محله و اداره کتابخانه های عمومی شفت در برگزاری این نشست اشاره کرد و افزود : اگر در بین دستگاها روحیه تعاون و همکاری وجود داشته باشد از کمترین امکانات می توان به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

وی در پایان از همکاری شورای اسلامی روستا  برای برگزاری این نشست فرهنگی تشکر کرد و گفت : امیدوارم این حرکت فرهنگی در روستاها ادامه یابد.

شایان ذکر است در این نشست  اباالفضل نیک بین ، سامان حق شناس و رقیه دلخوش به معرفی کتاب های مورد علاقه خود پرداختند و در ادامه محبوب روستا مسوول اسبق اتحادیه انجمنهای اسلامی استان گیلان به ایراد سخن درباره کتاب و کتابخوانی پرداخت.

در مسابقه بین المللی جشنواره رضوی شرکت کنید

رئیس کتابخانه های عمومی شفت در نشست کتابخوان در روستای قصاب محله  اظهار کرد: این نشست با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شفت و دهیاری قصاب محله برگزار شد.

وی با بیان اینکه  عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی اهمیت ویژه ای دارد، افزود: روابط فرهنگی در جامعه بشری نیز از طریق کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت می شود.

زینب عزیز پور با اشاره به ترویج فرهنگ کتاب و گفتمان کتابخوانی، گفت: ترویج این فرهنگ در آموزش متناسب با جامعه اسلامی، کاهش آسیب های اجتماعی و داشتن جامعه ای سالم نقش بسزایی ایفا می کند.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این امر باید از کودکی و با نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کودکان ایجاد شود.

عزیزپور هدف از برگزاری این نشست در روستای قصاب محله که فاقد کتابخانه عمومی است را آشنایی بیشتر با برنامه های نزدیکترین کتابخانه به روستای و تبلیغ و ترویج کتابخوانی وخدمات کتابخانه های عمومی اعلام کرد.

وی همچنین در این نشست برگزاری مسابقه بین المللی جشنواره رضوی اشاره و تصریح کرد: کلیه کتب مربوط به این جشنواره در رده سنی کودک، نوجوان، بزرگسال در کتابخانه های عمومی همراه با پرسشنامه در اختیار همگان قرار می گیرد، همچنین فایلpdf این کتب و شرکت اینترنتی در آزمون از طریق سایت www.gilanpl.ir  قابل اجرا می باشد.

در پایان این نشست نیز دهیار قصاب محله با همکاری اداره کتابخانه های شفت بسته های فرهنگی را جهت تشویق و ترغیب حاضران در نشست به آنان اهدا کرد.

نشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفتنشست کتابخوان در روستای قصاب محله شفت