صدمین جلسه شورای شهر شفت در حالی برگزار شد که خبرنگاران اجازه یافتند پس از سالها در آن حضور داشته باشند ؛ جلسه ای که با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود و اتفاقات تلخی در آن رخ داد.

شورای اسلامی شهر شفتبه گزارش پایگاه خبری ورس ، صدمین جلسه شورای شهر شفت با حضور همه ی اعضا برگزار شد.

این جلسه در حالی برگزار شد که خبرنگاران اجازه یافتند پس از سالها در آن حضور داشته باشند ؛ جلسه ای که با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود و اتفاقات تلخی در آن رخ داد.

حسن رضایی رییس شورای اسلامی شهر شفت با اشاره به حضور خبرنگاران در این جلسه به آنان خوش آمد گفت و سپس به بیان عملکرد شورای شهر و شهرداری در دوره چهارم آ پرداخت.

وی با اشاره به آسفالت خیابان میرازی شفتی و پل ارشاد افزود: این کار با پیگیری شورا و نماینده وقت ، توسط اداره راه و شهرسازی انجام شد.

رییس شورای شهر به ترمیم و اجرای سه دهنه پل اشاره کرد و افزود: پل جهاد در تقاطع امام حسن مجتبی(ع) ، پل امام رضا(ع) در ابتدای میرمحله و پل ارشاد در ابتدای پیرسرا از جمله اقدامات عمرانی بود که با پیگیری های شورا تکمیل و اجرا شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست ساختمان شهرداری تکمیل شده و محل کار کارکنان دیگر استیجاری نیست افزود : از محل اجاره واحدهای تجاری در آمد خوبی برای شهرداری حاصل شده است.

حسن رضایی در ادامه سخنان خود به سنگفرش پیاده روهای شهر اشاره و اضافه کرد : سنگفرش جلوی مساجد شهر و دانشگاه آزاد و بخش کوچکی از حاشیه بیمارستان امام رضا(ع) از مهمترین اقدامات شهرداری و شورای شهر در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به مشکلات مردم در کوچه های شهید خوش سیرت ، گل داوودی ، بلال حبشی و ابتدای میرمحله گفت : ضعف برق اهالی این کوچه ها با پیگیری شورا توسط اداره برق رفع شد.

رضایی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته مذکور در یک سال اول شورای دوره چهارم انجام شده افزود: در دو سال بعدی نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم و یک سال است شورای شهر به حاشیه رفته و من از این بایت از همه مردم این شهر عذرخواهی می کنم.

وی با بیان اینکه شهردار جدید توسط شورا انتخاب شده است افزود : حسین احمدی پس از تایید استاندار کار خود را در شفت آغاز خواهد کرد.

رییس شورا با عذرخواهی از خبرنگاران به دلیل عدم حضورشان در جلسات شورای شهر افزود: دلیل این امر وجود برخی حواشی در شورا بود اما از جلسات آینده تلاش می کنیم همه خبرنگاران را دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه برای انجام وظایفمان دریک سال آینده دست یا علی داده ایم افزود: امیدوارم بتوانیم مانند یک سال اول برای شهر کاری کنیم و شورا به اعضای آینده تحویل دهیم.

بهروز جلیلی عضو دیگر شورای شهر با بیان اینکه اقدامات مطرح شده مجموعه ای از عملکرد اعضای شورا و عملکرد عمرانی شهرداری است افزود :  شورای شهر با پیگیری ، توسعه شبکه آب را به مسیر کوچه خوش سیرت رساند و مشکل مردم این منطقه با پیگیری شورا و تعامل سازنده با آب و فاضلاب استان رفع شد.

وی با اشاره به اینکه در آینده ای نزدیک  شهردار منتخب وارد شهر خواهد شد افزود : ما با مشکلات شدید مالی و درآمدی مواجه هستیم.

سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه ما باید با ارائه ایده به درآمدزایی شهرداری کمک کنیم اظهار کرد : شورا در یک  سال و اندی که به عمرش مانده است ؛ با همفکری و نگاه درست به شهرداری کمک کند و برنامه خوبی را طراحی و ارائه دهد.

وی در ادامه  با بیان اینکه  تعیین عوارض برای درآمدزایی شهر قانونی است افزود: در تعیین عوارض شهرداری بسته های تشویقی خوبی درنظر گرفته شده است و لازمه این امر نگاه مثبت اعضای شورا است تا بتوانیم درآمد شهرداری را افزایش دهیم.

جلیلی با بیان اینکه هزینه خدمات دهی (رفت و روب) دوشنبه بازار بیش از درآمد ما از دریافت عوارض است افزود: به جهت کمک به شهرداری می توانیم عوارض دریافتی را افزایش دهیم و برای بازاریان بومی ۵۰ درصد تخفیف درنظر بگیریم.

وی با اشاره به ضرورت تلاش برای جلوگیری از ساخت و ساز ها در حریم و شارع افزود : با طراحی یک برنامه یک ساله خوب میتوانیم درآمد شهرداری را افزایش دهیم و و لازمه آن جلوگیری از تنش ها و توجه به برنامه است.

علی مهدوی عضو دیگر شورای شهر با خوش آمدگویی به خبرنگاران افزود: در سالهای گذشته طرح های خوبی را ارائه کرده ایم اما هیچ کدام موثر نبوده است ؛ همواره با جلسات پشت پرده و حاشیه ها مواجه بوده ایم و امروز شرمنده مردم هستیم که نتوانسته ایم خدمات خوبی را ارائه دهیم.

وی با اشاره به برنامه برای احداث خیابان ها و میدان جدید افزود: سنگ بزرگ نشانه نزدن است و به جای پرداختن به چنین موضوعاتی به دنبال حل مشکلات مناطقی مانند بلال حبشی ، کوچه تقی زاده ،کوچه هدایت ، فروغی و کوچه خوش سیرت باشیم.

این عضو منتقد در ادامه سخنان خود افزود: ما به خیابان و میدان جدید نیاز داریم اما بهتر است به رفع مشکلات موجود بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ کدام از مسوولین شهرستان در این شهر سکونت ندارند افزود : این یک نگرانی است نه وضعیت شهر از نگاه آنهایی که در اینجا زندگی نمی کنند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه مسوولین شهرستان و مدیران باید ابتدا چاله های شهر را ببینند و سپس ابراز نگرانی کنند افزود: ۱۲ سال است در شورا هستم و یک روز هم زیر دین مسوولی نبوده ام.

وی با بیان اینکه برخی ادعا می کنند ۳۵۰ میلیون تومان بابت شن ریزی معابر این شهر هزینه شده است افزود : میتوانید به سطح شهر بروید و به دنبال آن بگردید ؛ ما خدمتی به مردم انجام نداده ایم.

علی مهدوی با اشاره به هزینه ۱۵۰ میلیون تومانی لکه گیری آسفالت خیابان ها در اوایل کار شورای شهر افزود: وقتی سطح کل آسفالت خراب است لکه گیری معنایی ندارد و و امروز شاهد فرسودگی همین لکه ها هستیم.

وی با اشاره به عدم سکونت دو شهردار قبلی در شهر علارغم توافق صورت گرفته افزود: طبق قانون شهردار باید در شهر محل خدمت زندگی کند تا مشکلات را لمس کند.

مهدوی در پایان سخنان خود با اشاره به وضعیت نابسامان نیروی های شرکتی شهرداری افزود : مردم توان افزایش جرائم را ندارند.

رضا راد عضو دیگر شورای شهر ضمن تبریک روز سوم خرداد و اعیاد شعبانیه افزود : پس از اعتراضات فراوان به اجرای ماده ۷۶ قانون شورای شهر در یک سال اخیر شاهد حضور خبرنگاران هستیم و از ریاست شورا درخواست می شود خبرنگاران و شهروندان بیشتری در جلسات شورای شهر دعوت شوند.

وی با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات تابستانی و افزایش سفرها به شهرستان شفت از شهردار آینده خواست نسبت به زیباسازی و چراغانی کردن شهر سریعا اقدام کند.

این عضو مخالف انتخاب شهردار غیربومی با اشاره به مشکلات رفت و آمد در میدان اصلی شهر از شهردار آینده خواست نسبت به تهیه طرحی برای تعریض خیابان ۱۷ شهریور و آیت الله طالقانی اقدام و نتیجه را به شورا گزارش دهد.

وی در واکنش به سخنان رییس شورای شهر در باره درآمد حاصل از اجاره ساختمان بانک توسعه تعاون گفت : ایشان ادعا می کنند که ماهیانه یک میلیون و دویست هزار تومان از بانک گرفته می شود اما تا جایی که به ما گفته اند این مبلغ بیش از ۶۰۰ هزار تومان نیست.

رضا راد با اشاره به اینکه پارک جدید شهر شفت به جز نصب نرده و آسفالت قسمتی از فضای لوازم ورزشی ، توسعه ای نیافته است افزود : بودجه پل جهاد در دوره قبل شورا تخصیص شده بود و در این دوره فقط اجرا شده است.

وی با بیان اینکه مردم کوچه خوش سیرت و بلال حبشی بین شهر و یا روستا بودن بلاتکلیف مانده اند افزود : پی گیری امور مربوط به مردم جای تقدیر ندارد و این وظیفه شورا است.

این عضو منتقد شورای شهر نسبت به تاخیر امیر صادق عضو دیگر شورا در جلسه انتقاد کرد و از رییس شورا خواست یک تذکر کتبی به وی ارائه کند.

وی خواستار تشکیل جلسه ای درباره تعیین وضعیت سکونت شهردار جدید و ارائه آن به فرمانداری و استانداری شد و افزود : تمام مطالب که علی مهدوی گفت مورد تایید من است.

راد در ادامه سخنان خود به سکونت یک عضو شورای شهر در خارج از شفت (شهر رشت) اعتراض کرد و خواهان صدور اخطار برای امیر صادق شد.

به گزارش خبرنگار ورس ، وقتی نوبت به  امیر صادق عضو دیگر شورای شهر رسید وی ترجیح داد سکوت کند و گفت : من عرضی ندارم.

شورای اسلامی شهر شفت

احداث غسالخانه در حاشیه شهر شفت

در ادامه صدمین جلسه شورای شهر  موضوع ساخت یک غسالخانه در حاشیه شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت : هر چند که همه اعضای شورای شهر موافق ساخت مورد مذکور بودند اما برخی از آنان نسبت به نحوه و پیگیری ساخت آن پیشنهادات و انتقاداتی داشتند.

رضایی رییس شورای شهر گفت: زمینی که برای غسالخانه در نظر گرفته شده است از نظر زیست محیطی مشکلی ندارد.

جلیلی افزود: ساخت گورستان و غسالخانه جزو قوانین شهرداری است. وی ادامه داد : این غسالخانه بالاتر از محدوده شهر جانمایی خواهد شد و نه تنها برای شهر مفید خواهد بود بلکه برای کل شهرستان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

رضا راد در این باره افزود: من در باره ساخت این غسالخانه موافقم . وی با بیان اینکه  موضوعات مطروحه در جلسه باید از قبل به اطلاع اعضا برسد افزود : بیشتر جلسات شورای شهر بدون طرح موضوع از قبل ، برگزار می کردد. وی در مورد زمین غسالخانه گفت: قبل از خرید زمین برای غسالخانه باید از ادارات مربوطه استعلام گرفته شود و سپس نسبت به خرید و تملک آن اقدام شود.

مدیران کتابخانه مدارک مالکیت ساختمان شورای شهر را ارائه کنند

رضایی رییس شورای شهر با قرائت درخواست مدیران کتابخانه عمومی برای بازپس گیری ساختمان شورای شهر گفت: زمین کتابخانه قدیمی که امروز دفتر این شورا است متعالق به شهرداری بوده  که مدتی در اختیار کتابخانه قرار گرفته است و بعد از جدایی کتابخانه از شهرداری ساختمان آن را پس گرفتیم.

جلیلی با بیان اینکه زمین کتابخانه در داخل املاک شهرداری است افزود: اگر مدیران کتابخانه مدارکی دال بر مالکیت ساختمان شورای شهر دارند می توانند از مجاری قانونی اقدام کنند .

 وی ادامه داد: چندین زمین برای اهدا به کتابخانه پیشنهاد شده است اما تا کنون اقدامی از سوی آنان انجام نشده است.

مهدوی با اشاره به اینکه کتابخانه نیاز به مکانی ساکت دارد افزود: برای ساخت کتابخانه زمینی در ورودی شهر و در حوالی چهار راه صائمی اهدا شده است اما مسوولین کتابخانه آن را قبول نمی کنند.

راد در این باره گفت : نظر مدیر کتابخانه عمومی شفت محترم است اما این ساختمان قبلا فضای سبز بوده و تحت تملک شهرداری است و من با اهدای آن مخالف هستم و پیشنهاد می کنم این ساختمان در آینده به مدیریت فضای سبز و شهرداری اهدا تبدیل گردد.

امیر صادق نیز با اهدای ساختمان شورای شهر به کتابخانه مخالف کرد.

اگر سگ فرزندان روسای ادارات را گاز بگیرد !!!

موضوع ساماندگی سگ های ولگرد در حالی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که به گفته یکی از اعضای شورای شهر ، شب گذشته سگ ها به یک کودک حمله کرده بودند و اگر شهروندان به داد آن نمی رسیدند معلوم نبود بر سر آن کودک چه می آمد.

به گزارش خبرنگار ورس ، مسوولان اجازه کشتن سگ ها را نمی دهند و از طرف دیگر شهرداری توان زنده گیری و نگهداری انبوه سگ های ولگرد را ندارد.

برجسته ترین نظر دراین باره را علی مهدوری مطرح کرد و گفت: اگر سگ فرزندان روسای ادارت را گاز بگیرد آنها سگ ها را می کشند!

پرونده محمدرضا راد قصبه بررسی شود!

در ادامه امیر صادق موضوع به کار گیری محمدرضا راد را متذکر شد و خواهان بررسی آن شد. رضا راد در این باره واکنش نشان داد و گفت : با وجود نداشتن منع قانونی برای به کارگیری برادرم در شهرداری به صورت شرکتی وی را اخراج کردند و من با بررسی این پرونده هیچ مشکلی ندارم.

پرسش یک خبرنگار از شورای شهر

خبرنگار پایگاه خبری رشت پرس در پایان این جلسه از رییس و اعضای شورای شهر درباره اقدامات فرهنگی  انجام شده شورا پرسید.

رضایی رییس شورای شهر گفت : در عرصه فرهنگی متاسفانه نتوانسته ایم کار خاصی انجام دهیم.

جلیلی مهمترین اقدامات فرهنگی را برگزاری جشن ها و اعیاد در سطح شهر ذکر کرد و افزود : جایگاهی را در پارک جدید شفت به عنوان کمیسیون فرهنگی تعیین کرده ایم و امیدواریم در سال آینده بتوانیم حرکت خوبی داشته باشیم.

راد در این باره گفت : برگزاری جشن و اعیاد جزء عملکردهای فرهنگی شورای شهر نیست.

دلیل ترک جلسه مدیر مسوول دو هفته نامه روز بعد شخصی نبود

تقی پورمحمد در هنگام پرسش خبرنگارن جلسه را ترک کرد.  وی معمولا در بیشتر جلسات تا پایان حضور می یابد و همین موضوع سبب جلب توجه خبرنگار ورس شد.  وی ساعتی پس از پایان جلسه در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در این باره گفت : در حالی از اقدامات فرهنگی شورای شهر پرسش می شود که اعضای شورا به یکدیگر اهانت می کنند و حرمت همدیگر را می شکنند ؛ باز هم سوال شود فرهنگ؟!  کدام فرهنگ؟!