معاون فرماندار شفت در جلسه ستاد بزرگداشت سوم خرداد و ارتحال امام خمینی (ره) گفت : خردادماه آبستن رخدادهای مهم و تأثیرگذار در تاریخ ایران اسلامی بوده است.

رحمت حیدری نژادبه گزارش پایگاه خبری ورس به نقل از مهر ، معاون فرماندار شفت در جلسه ستاد بزرگداشت سوم خرداد و ارتحال امام خمینی (ره) که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: خردادماه آبستن رخدادهای مهم و تأثیرگذار در تاریخ ایران اسلامی بوده است.

رحمت حیدری نژاد با اشاره به تدوین برنامه های مناسب برای این ایام در شهرستان شفت، گفت: همانند سال های گذشته ویژه برنامه هایی برای این مناسبت ها در شهر و روستاها تدارک دیده شده که اجرایی می شوند.

وی به ناشناخته ماندن بسیاری از ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: شخصیت چند وجهی بزرگ امام راحل ایشان را به چهره قرن در جهان اسلام و دنیا تبدیل کرد.

معاون فرماندار شفت با بیان اینکه بلوغ سیاسی و فکری امام در دوران جوانی آغازی بر تحول مسیر حرکت تاریخ ایران به جلو بود، افزود: این بلوغ فکری و سیاسی موجب پایه گذاری حکومت اسلامی در ایران شد.

حیدری نژاد به نگاه امام خمینی (ره) به شخصیت های انقلاب اشاره کرد و یادآورشد: ملاک رد یا تأیید افراد برای ایشان ارزش های اسلامی بوده و هیچگاه از دید شخصی به مسائل نگاه نمی کردند.

به گفته این مسئول یکی از ابعاد شخصیتی ایشان خدامحوری در همه امور اعم سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… بوده که مسئولان نظام باید آن را در رأس امور خود قرار و از آن تأسی بگیرند.

وی در ادامه از همه دستگاه های اجرای شهرستان شفت درخواست کرد تا باهمدلی و تعامل و دنبال روی از تأکید امام خمینی (ره) بر روی کلمه «وحدت» هر ایده ای که بتواند این دو رویداد بزرگ تاریخ ایران را در بین نسل جوان و آینده کشور بهتر بشناساند بهره ببرند.

معاون فرماندار شفت ادامه داد: تبلیغات محیطی، ایجاد فضاسازی مناسب در این ایام و و مردمی برگزار شدن این مراسمات از جمله برنامه های ستاد بزرگداشت سوم خرداد و ارتحال امام خمینی (ره)  شهرستان شفت است.