استاندار گیلان ایجاد رفاه و بهبود معیشت مردم را از جمله اهداف مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود‌: تحریم‌های ناجوانمردانه و مشکلات ناشی از سیاست‌های غلط گذشته موجب شد تا دولت تدبیر و امید آغاز کار را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کند .

139208170152247231491223به گزارش پایگاه خبری ورس ، به نقل از ایسنا ، محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح پل آب‌نمای بتنی جیرده شفت با بیان اینکه تولید نفت ۲٫۵ میلیون بشکه‌ای ۴ سال گذشته، در آغاز کار دولت به زیر ۱ میلیون بشکه در روز کاهش یافت تصریح کرد: در حدود ۲ سال اخیر، قیمت فروش نفت از بشکه‌ای ۱۰۰ دلار به کمتر از ۳۰ دلار کاهش یافت.

وی با اشاره شیطنت دشمنان علیه ایران افزود: علی‌رغم فرصتی که برای افزایش تولید نفت کشورمان ایجاد شده شاهد هستید که دشمنان به دنبال بهانه جویی برای ضربه زدن به ایران هستند .

استاندار گیلان همچنین پروژه سد لاسک را از جمله پروژه‌های مهم شهرستان شفت عنوان کردو افزود: دولت با تمام محدودیت‌ها همه تلاش خود را به کار گرفته تا امکانات لازم را برای رفاه و معیشت مردم فراهم کند .

وی از بهبود شاخص‌های خدمات رسانی در استان خبر داد و افزود: در بخش‌های گاز رسانی، آسفالت راه روستایی و آبرسانی با توجه به اینکه از میانگین کشوری عقب بودیم اما با تلاش‌های صورت گرفته امروز نهضتی را در این بخش‌ها شاهد هستیم .

نجفی هماهنگی بین دستگاه‌ها و بخش عمرانی را بسیار خوب دانست و گفت: هماهنگی و همراهی مدیران در کارگروهایی مختلف تولید، محیط زیست و تالاب باعث شد تا این وحدت رویه برای مدیران کشوری مثال زدنی شود و گاها به عنوان بخش نامه و آیین نامه ابلاغ کنند .

پل آب‌نمای بتنی روستای جیرده‌ی شفت به طول ۱۰۰ متر و عرض ۳٫۵ متر است که برای ساخت این پل که در مدت ۱۴۵ روز کاری انجام شد ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است .این پل در سال ۱۳۹۰ تخریب شده بود.