مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان در حاشیه افتتاح بخش ویژه کودک کتابخانه عمومی آیت الله حکیم احمدسرگوراب شهرستان شفت گفت: هر گونه هزینه در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه ای برای آینده است.

1905420 (1)به گزاش پایگاه خبری ورس ، امیر محمدپور در حاشیه افتتاح بخش ویژه کودک کتابخانه عمومی آیت الله حکیم احمدسرگوراب شهرستان شفت اظهار کرد: هر گونه هزینه در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه ای برای آینده است.

 مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه اولویت اصلی این نهاد توجه ویژه به بخش کودک است،گفت: هفتاد درصد از کتابخانه های عمومی استان مجهز به بخش ویژه کودک شده اند.

وی با اشاره به رویکرد جدید نهاد کتابخانه های عمومی کشور، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های اصلی این نهاد توجه به بخش کودک در کتابخانه ها است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به افتتاح بخش ویژه کودک کتابخانه آیت الله حکیم احمدسرگوراب، افزود: این بخش با هزینه بالغ بر سه میلیون تومان به همت مسئولان کتابخانه عمومی شهرستان ظرف مدت ده روز آماده سازی شده و به بهره برداری رسید.

وی بخشی از فعالیت کتابخانه ها را ارائه خدمات مختلف دانست و تأکید کرد: باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از پایه و در بین کودکان و نوجوانان نهادینه کنیم.

محمدپور با اشاره به افتتاح دومین کتابخانه تخصصی ویژه کودک کشور در گیلان، اعلام کرد: یکی از مصوبات انجمن کتابخانه بخش احمدسرگوراب احداث کتابخانه تخصصی ویژه کودک در پارک است که امیدواریم با تعامل و همکاری خوب مسئولان ارشد شهرستان شاهد افتتاح این کتابخانه در دهه فجر امسال باشیم.

وی افزود:  افتتاح این کتابخانه دومین کتابخانه تخصصی ویژه کودک در استان و سومین در کشور خواهد بود که نقطه عطفی در فرهنگ کتاب و کتابخانه ای استان و شهرستان خواهد شد./مهر