وبگاه روزنامه بهار با انتشار مطلبی با عنوان کنسرت پر حرف از کنسرت پرواز همای در تالار وحدت انتقاد کرد و وی را خواننده کوزه نواز نامید.

parvazوبگاه روزنامه بهار با انتشار مطلبی با عنوان “کنسرت پر حرف” از کنسرت پرواز همای در تالار وحدت انتقاد کرد و وی را خواننده کوزه نواز نامید.

به گزارش ورس ، همای که پس از ۸ سال توانست مجوز اجرای کنسرت خود در ایران را دریافت کند در روز ۱۴ و ۲۰ مهرماه با ارکستر سمفونیک پرواز به رهبری انریکو جرولا ایتالیایی قطعاتى چون بنام یزدان، گمنام، مادر، بى کَس، مه پاره، در شب گیسوان تو، دیوانه ترى، گرگِ درون، عیب رندان، من که مى می‌رم و سرزمین بى کران را اجرا کرد اما گویا این اجرا نتوانسته روزنامه بهار را راضی کند!

وبگاه روزنامه بهار با انتشار مطلبی با عنوان “کنسرت پر حرف” از کنسرت پرواز همای در تالار وحدت انتقاد کرد و وی را خواننده کوزه نواز نامید.

این روزنامه همای روستایی را که توانسته با تکیه بر خودباوری مراحل پیشرفت  را طی کند  یک فرد غیر جدی در موسیقی نامید و نوایش ها و اجرای تئاتر گونه همای را اپرای فالش نامید!

نویسنده بهار از اجرای این کنسرت در بهترین تالار موسیقی ایران ابراز ناراحتی کرد و این عمل را بی حرمتی با این سالن دانست ! اما این ادعا در حالی مطرح می شود که همای قرار بود این کنسرت را در تالار وزارت کشور برگزار کند که به دلیل آتش سوزی ، سالن اجرای خود را تغییر داد و این اجرا در تالار وحدت برگزار شد.

روزنامه بهار در حالی همای را متهم به همکاری با تریبون‌های مخالف ایران نمود که وی بارها ترانه های خود را به سرزمین بیکرانش ایران تقدیم کرده و از شهدای نوجوان و ۱۷۵ شهید غواص خوانده است و از جانباختگان فاجعه منا و سردار همدانی ها سخن به میان آورده است.

آنان که زندگی نامه همای را خوانده اند می دانند که وی چگونه برای به دست آوردن علم آواز از روستای محرومش در احمدسرگوراب شهرستان شفت پرواز کرده و چگونه هزینه تحصیلش را به دست آورده است. او همزمان با تمرین آواز بنایی می کرد و روزگاری هم پیک موتوری بود اما وی هدفش را گم نکرد.

هرچند زندگی در روستا درد دارد اما دردناک تر از آن ، زخم زبان زدن و دل شکستن است.شاید از نظر برخی ها کوزه نوازی پست باشد اما در کلبه ی هنر کوزه نوازی بهتر از مردم آزاری است.